در این مقاله سعی داریم فن آوری نوروفیدبک و کاربردهای آن را در درمان بیماریها شرح دهیم. نوروفیدبک نوعی فنآوری است که به بیمارانی که به رواندرمانی و افزایش ادراک و شناخت نیاز دارند و یا کسانیکه در مهارتهای ذهنی دچار ضعف هستند، کمک میکنند.

نور فیدبک چه دستگاهی است و چه کاربردهایی دارد

فن آوری نوروفیدبک و کاربردهای این دستگاه

کاربرد نوروفیدبک در درمان بیماری ها

این روش درمانی در درمان افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلالات شخصیتی، اعتیاد و مشکلات هیجانی کاربرد فراوانی دارد. این فناوری یکی از روشهای درمانی موثر در درمان کودکان مبتلا به نقص توجه همراه با بیش فعالی (ADHD) و اختلالات یادگیری است.

علاوه بر این نوروفیدبک در افزابش مهارتهای مدیریت و کارایی شغلی، افزایش دقت و سرعت در ورزشکاران و موفقیت آنها در مسابقات نقش بسزایی دارد. با توجه به کاربردهای فراوانی که نوروفیدبک دارد،

جای تعحب نیست که در حال حاضر نوروتراپی در تخصصهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. برای نمونه میتوان از متخصصین توانبخشی، نورولوژیستها، روانپزشکان و روانشناسان نام برد.
در واقع در نوروفیدبک بیماران یاد میگیرند چگونه تغییرات متابولیک مغز خود را تقویت کنند تا منجر به کاهش و یا محدودیت در مصرف دارو شود. نوروفیدبک شبیه یک برنامه تمرینی است که باعث افزایش توجه و تمرکز و انعطافپذیری میشود و بیشتر مشابه یادگیری است.

نوروفیدبک چیست

نورو فیدبک نظام آموزشی جامع برای بیماران است که باعث ایجاد تغییرات، تقویت، تعدیل و افزایش کارآیی سلول های مغزی می شود. در واقع نوروقیدبک دانشی است که نیاز به آزمایشگاه خاصی ندارد و منحصرا توسط پزشک یا روانشناس متخصص این رشته انجام می گیرد.

نوروفیدبک نوعی فن آوری است که به بیمارانی که به روان درمانی و توان بخشی ادراک و شناخت نیاز دارند و با کسانی که در مهارتهای ذهنی دچار ضعف هستند، کمک می کند. بیش از 35 سال است که نوروتراپی برای کنترل بیماری های صرع نیز به کار می رود و منجر به تغییر و تحولاتی در زندگی این بیماران شده است.

بیمارانی که سابقه موج گرفتگی و یا ضربه مغزی دارند و بیماران مبتلا به سر درد و یا آن دسته از افرادی که به علت افزایش سن دچار کاهش مهارتهای شناختی شده اند، نوروتراپی را بهترین وسیله برای کاهش علایم اختلال و افزایش شناخت ها و مهارتها  یافته اند.

http://نوروفیدبک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *