زندگی وحشتناک است. هر روز با تهدیدهای تازه مواجه می شویم یا سر و کله تهدیدهای قدیمی پیدا می شود. حال می خواهیم بررسی کنیم منظور ما از دوستی با ترس چیست.

دوستی با ترس

نشانه های جسمانی ترس و تاثیر آن بر زندگی

دوستی با ترس

احتمال دارد اشتباهات و اتفاقات ناگواری رخ دهند، و خیلی اوقات هم همین طور می شود. با این حال ذهن ما معمولا انتظار بد بیاری های فراوانی را دارد که در عمل هرگز اتفاق نمی افتد. اینکه اجساس ترس می کنیم چیز عجیبی نیست.

هرروز خبرهای ترسناکی می شنویم. تصادفات، اعتیاد، تجاوز، سگته قلبی، روابط نا مشروع، آلزایمر و … تنها بخشی از این اخبار هستند. بعضی بدیختی ها تقصیر دیگران هستند و بعضی دیگر را خودمان به وجود آورده ایم. ما پیر می شویم، بچه ها بزرگ می شوند. وضعیت اقتصادی تغیر می کند، سیل می آید و ازین دست اتفاق ها که همگی اضطراب آور هستند.

ترس

ترس واکنش قدیمی و خودکار ذهن و بدن و تهدیدی برای مااست. خواه این تهدید بزرگ خواه کوچک باشد. برای همین اغلب اوقات هراسان هستیم.بیشتر روزها احساس استرس می کنیم. هنگامی که تهدید کمتر آشکار باشد ممکن است احساس بی قراری، خستگی و تحریک پذیری کنیم. شاید کارهای مهم را پشت گوش اندازیم تا از روبه رو شدن با آن ها اجتناب کنیم.

ترس همچنین می تواند به صورت نشانه های جسمانی ناشی از استرس از قبیل سر درد،ناراحتی گوارشی، کمردرد و یا بی خوابی نمایان شود. ترس می تواند ما را وادار کند تا زیاد بنوشیم، وقت و بی وفت به یخچال سرک بکشیم، یا وقتمان را پای اینترنت هدر دهیم و یا حسرت کارهایی را بخوریم که به خاطر ترس از آن ها اجتناب کرده ایم. تلفنی که نزدیم، فرصتی که از دست دادیم یا ملاقات مهمی که از آن طفره رفتیم. این اجتناب ها خود به ترس بیشتر می انجامد، زیرا حالا باید منتظر دردسر جدیدی برای خودمان یا دیگران باشیم.

نشانه های جسمانی ترس

گرجه ترس خود را فورا نمی شناسیم، زمان هایی هست که شک نداریم ترسیده ایم. در این مواقع احساس دلواپسی، تنش و عصبی بودن می کنیم. شاید هم نتوانیم نگرانی خود را متوقف سازیم. شاید کف دستمان عرق بکند، شامه هایمان سفت شود، قلبمان به تندی بتپد یا احساس وحشتزدگی کنیم.

این حس ها می تواند آنقدر شدید شود که حاضریم برای خلاص شدن از دست آن ها هر کاری بکنیم. ترس همچنین مدام تغییر می کند. سطح پریشانی ما ممکن است یک لحظه پایین و یک لحظه بالا باشد. ممکن است اغلب اوقات احساس اضطراب کنیم ، یا اینکه چنین حسی داشته باشیم.

کاری که ترس با ما می کند

الگوی اضطرابمان هر چه که باشد، مانع از لذت بردن ما از زندگی می شود. هنگامی که ترس نیرومند باشد، می تواند عملکرد ما را در مدرسه، محل کار، خانواده یا موقعیت های اجتماعی مختل کند.

خواه به دلیل نداشتن تمرکز در امتحان ریاضی نمره کم بگیریم یا هنگام کنفرانس زبانمان بند بیاید و یا به خاطر نگرانی از رفتار بچه ها سر آن ها فریاد بکشیم، و یا برای دعوت کسی به قرار ملاقات تعلل ورزیم، ترس می تواند با هر کاری که انجان می دهیم تداخل کند.

لحظاتی که ترس و اضطراب از ذهن شما می گذرد، یا ترس و اضطراب های شدیدی که می تواند شما را زمین گیر کنند ، حواه با این ترس و اضطراب ها کنار آمده اید خواه با آن ها دست به گریبان بوده اید متخصصان هنر مشاوره می توانند به شما کمک کنند تا با این بخش های گریز ناپذیر زندگی موثرتر برخورد کنید.

در صورت نیاز یه مشاوره می توانید با شماره 09198174706 و 9099072932 تماس بگیرید.

http://ترس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *