ما تمایل داریم چنین تصور کنیم که کودکی دورانی است ساده و بی غل و غش، ما باید درباره خوشبینی و اثرات سو بدیینی بیشتر بدانیم تا زندگی بهتری داشته باشیم. برای گریز از بدبینی پناهگاهی نیست.

خوبشبینی

خوشبین باشیم تا زندگی بهتری بیافرینیم

اثرات منفی بدبینی

بسیاری از کودکان به شدت از بدبینی رنج می برند، وضعیتی که در سالهای بعدی عمر، آنان را می آزارد، پیشرفت تحصیلی و شادمانی  آنان را خدشه دار می سازد و سعادت و شادمانی را از آنان می گیرد. بدبینی دوره کودکی، مادر بدبینی در بزرگسالی است.

بدبینی چگونه آموخته می شود

چندین مطالعه حاکی از آنند که کودکان عملا بیشتر بدبینی خود را از مادر فرا می گیرند. آنها همچنین از انتقادهای دیگران از خود، بدبینی را می آموزند. اما خبر خوب اینست، اگر کودکان می توانند آن را بیاموزند، همین طور می توانندبا آموزش زدایی آن را از ذهن خود پاک کنند.

میتوان گفت که آموزش خوشبینی به کودک همان قدر مهم است که آموزش سخت کوشی یا راستگویی، زیرا همان تاثیر را بر زندگی آتی آنان می گذارد.

سازوکار خوشبینی

درباره دشوارترین چیزی که در کار برایتان پیش می آید بیندیشید، درباره زمانی که کارتان به راستی گره می خورد و احساس می کنید دیواری آجری مقابلتان سبز شده است.

هنگامی که با آن دیوار مواجه می شوید چه می کنید؟

فرد خوشبین پشتکار دارد. در مواجهه با ناکامی ها و حتی شکست های عمده، پایداری به خرج می دهد؛ به ویژه سر بزنگاه که رقیب به بن بست می رسد و قالب تهی می کند، حتی در برخورد با بن بست ها به پیشروی ادامه می دهد.

خوشبینی در کار سودمند واقع می شود و در وقت سختی به کمکتان می آید. هنگامی که به دیوار برمی خورید چه می کنید. آنچه به هنگام برخورد با دیوار انجام می دهید، می تواند تفاوت میان شکست و موفقیت را تعیین کند. خوش بینی آموخته شده مردم را از روی دیوار عبور می دهد.

در ضورتی که مایل یه فراگیری تکنیک های خوشبینی هستید با کلینیک ما تماس بگیرید تا روانشناسان ما شما را یاری رسانند.

09198174706

http://خوشبینی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *