ما در عضر اضطراب زندگی می کنیم. اضطراب را بیماری مدرن می نامیم. یعنی منظور از بیماری مدرن اضطراب است .تعداد کسانی که در طول عمر خود از اضطراب رنج می برند بسیار است.

بیماری مدرن اضطراب

بیماری مدرن یا اضطراب و انواع اختلالات اضطرابی

بیماری مدرن

اختلال اضطرابی نیز بسیار شدیدتر از نگرانی های روزمره است. واقعیت این است که اضطراب واقعی موضوعی بسیار جدی محسوب می شود. اگز ازین مشکل رنج می برید، احتمالا تاثیر عمده ای بر زندگی تان گذاشته است. افراد مضطرب خود را در انجام امور زندگی همچون روابط اچتماعی، مسافرت و یا حفظ روابط ناتوان می بیند و ممکن است به هر کاری دست بزنند تا از رویارویی با برخی از افراد، مکان ها و یا فعالیتهایی همچون رانندگی، پرواز و سوار شدن در آسانسور پرهیز کنند.

احتمالا نمی توانند ازدحام، تجمعات اجتماعی، فضاهای باز و یا مقدار کمی کثیفی را تحمل کنند. آن ها اغلب از مشکلات خواب رنج می برند. برخی در اجتماع منزوی می شوند و یا خانه نشین می شوند. در موارد شدید درمان اضطراب مستلزم بستری شدن در بیمارستان است.

اضطراب و مشکلات جسمی

کسانی که از اضطراب رنج می برند، به مراتب بیشتر احتمال دارد که افسرده شوند و همزمان از هر دوی این شرایط ناتوان کننده رنج ببرند. به علاوه، این افراد به احتمال زیاد به مصرف مواد، به ویژه مصرف الکل روی می اورند. شکی نیست که ابتلا به یک اختلال اضطرابی تهدیدی برای سلامتی شما محسوب می شود.

اضطراب با مشکلات قلبی، فشار خون بالا، ناراحتی دستگاه گوارش، بیماریهای تنفسی، دیابت،آسم، ورم مفاصل، مشکلات پوستی، خستگی و مجموعه ای از مشکلات جسمی در ارتباط است. کودکان مضطرب مشکلات تحصیلی بیشتری در مدرسه دارند و شانس بیشتری برای ابتلا به اختلال ها و یا ناتوانی های دیگر دارند. اضطراب به شدت بر سلامت و زندگی فرد اثر می گذارد.

آیا اضطراب در حال افزایش است؟
به طور کلی شیوع اضطراب در ط.ول پنجاه سال گذشته به ضورت چشمگیری افزایش یافته است. در طول نیم قرن گذشته، روابط ما با افراد دیگر ناپایدارتر و غیر قابل پیش بینی تر شده است. مشارکت در فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و مذهبی کمرنگ شده است. تعداد بیشتری از ما در حال حاضر تنها زندگی می کنیم.

این تغییرات همچنین با تغییر طرز فکر ما در مورد زندگی همراه بوده است .ما در مقایسه با پدر بزرگ ها و مادر بزرگ هایمان امکانات بهتری داریم، اما کمبودهای بیشتری احساس می کنیم. استانداردهای بالای ما در مورد زیبایی، موفقیت و شادی مستمر و بی وقفه، باعث نارضایتی ما از جهانی شده که در آن زندگی می کنیم و اضطراب ما را افزایش می دهند.

اما پرسش این است که ایا برای درمان امیدی هست؟ آیا کاری هست که بتوانیم برای رفع تمام این مسایل و مشکلات انجام بدهیم؟ ما در برخورد با این مشکلات از انتخاب بر خوردار هستیم . روانشناسان اطلاعات زیادی در مورد اضطراب به دست آورده اند. ما خیلی بیشتر از قبل در مورد منشا اضطراب اطلاعاتی در دسترس داریم، این که اضطراب چگونه بر ذهن تاثیر می گذارد.

آیا شما به یک اختلال اضطرابی مبتلا هستید؟
شش اختلال اضطرابی شایع وجود دارد
اختلال هراس خاص
اختلال وحشتزدگی
اختلال اضطراب فراگیر
اختلال اضطراب اجتماعی
اختلال گذرهراسی
ایا اضطراب درمان می شود؟
بسیاری از مردم تصور می کنند که هیچ کاری نمی توان انجام داد. مطالعات نشان داده اند حدود 70 درصد از افراد اضطرابی یا هیچ درمانی دریافت نمی کنند یا درمان آن ها نا کافی است. در نتیجه بسیاری از آن ها سال ها از این مشکلات رنج می برند. این مشکلات می توانند به شدت ناتوان کننده باشد و افراد را از پای در آورند.
اگر شما از اضطراب رنج می بریذ کارشناسان و متخصصان ما می توانند شما را در این امر یاری رسانند در صورتی که نیاز به درمان دارید می توانید با شماره 09198174706 تماس بگیرید.

http://اضطراب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *